Onvo Tv Kurulum (Frekans ve Kanal Arama)

Onvo TV kurulum bu cihazın ilk kez sahipleri tarafından sıkça sorulan sorular arasındadır. Aynı şekilde kanal ayarlama arama da önemli bir yer tutmaktadır.

Onvo TV’nizi ilk kez kullanmaya başladığınızda karşılaştığınız ilk adım kurulum sürecidir. İlk başta karmaşık gibi görünen kanal ayarlama ve arama işlemleri aslında oldukça basit birkaç adımdan oluşmaktadır. Eğer herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, kullanım kılavuzuna başvurabilir veya Onvo teknik destek hattından yardım alabilirsiniz.

Onvo Tv Kurulum Nasıl Yapılır?

Onvo TV servis olmadan kurulum oldukça kolaydır. İlk kurulum sürecinde kurulum sihirbazı cihazınızın kurulumu konusunda size rehberlik edecektir. Televizyonunuzu doğru şekilde kurabilmek için kılavuzu dikkatlice takip ediniz.

 • Sistem dillerini seçmek için / tuşu kullanılmaktadır. Ardından onaylamak için OK üzerine basılır.
 • Bölgenizi veya ülkenizi belirlemek için / tuşlarını kullanınız, ardından onaylamak için OK üzerine dokunulur.
 • Android akıllı telefonunuzda Google Home uygulamasını indirip açmak için telefonunuzu kullanınız.
 • TV ekranındaki QR kodunu tarayabilmek için Google Home’u kullanınız.
 • Google Home uygulamasındaki talimatları takip ediniz.
 • Ürün deneyimini geliştirmek amacıyla Onvo TV servis olmadan kurulumda Google Hizmet Şartları’nı kabul ederek devam etmek için “Kabul Et”i seçin.
 • Konumunuzun Google TV’nizde tanımlanmasını isteyip istemediğinizi onaylamak için “Kabul Et”i seçin. Ardından da Google deneyiminizi geliştirmeye yardımcı olması için kullanıcı bilgilerinin Google’a otomatik olarak gönderilmesini kabul ediniz.
 • Bağlanmak istediğiniz Wi-Fi’yi seçmek için / tuşlarına basın ve şifreyi girin. Sonrasında ise bağlanmayı onaylayın. “Atla” seçeneğini tercih ederseniz ana sayfada veya ayarlar menüsünde bağlantı kurabilirsiniz.
 • Son olarak şifreyi belirlemek için “OK” tuşuna basınız.
Bunu da oku!  Dijitsu Tv kurulum ayarları nasıl yapılır?

Bu TV’yi evde kullanıyorsanız bu adımda Evi seçtiğinizden emin olmalıdır. Bunu seçtikten sonra onay verilerek Onvo TV kurulum işlemleri tamamlanmaktadır.

Onvo Tv Kanal Ayarlama Nasıl Yapılır?

onvo tv kurulum

Onvo TV kanal ayarlama da tıpkı kurulum gibi kolay bir şekilde yapılabilir. Aşağıdaki yer alan adımları izlemek için yeterlidir:

 • İlk aşamada Onvo TV kanal ayarlama işlemi için Menü düğmesine basın.
 • Açılan menüden kanal seçeneğine gidin ve anten türünü belirlemek için Tara kısmına erişim sağlayın.
 • Karşınıza çıkan ekranda Bir Uydu Tarama Modu Seçin seçeneğini Ağ kategorisine çevirin.
 • Aynı pencerede bulunan Kanal Türü seçeneğini Ücretsiz olarak değiştirin.
 • LNB Ekle üzerine basarak ve Uydu Listesi ekranından Türksat uydusunu gelin. Yan menüden DISEqc1.0 kısmını seçmek için Ok tuşuna basarak LNB1 yazısına tıklayın.
 • Tekrar Uydu Listesi bölümüne gidin ve en alt kısımda bulunan TransPonder’ı Test Et seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada 12380 V 27500 frekansını bulun ve üzerine tıklayın. Eğer bu frekans mevcut değilse, alt kısımda bulunan Yeni Tp Ekleyin seçeneğine gidin. Ekrana 12380 V 27500 frekansını girerek bir alt tarafa gelin. H olan yeri v olarak değiştirin, ardından tekrar alt bölüme inip 27500 yazın.
 • Bir önceki menüye dönerek Geçerli Olan LNB’yi Otomatik Ayarlamayı Başlat’ seçeneğine tıklayın.

Böylece ayarlama da kolay bir şekilde yapılabilir. Onvo TV frekans ayarlama da yukarıda verilmiştir.

Onvo Tv Frekans Ayarlama Adımları

Onvo TV frekans ayarlama kurulum esnasında yapılabilir. Ancak adım adım yukarıdaki gibi öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Menü düğmesine basarak Uydu Listesi bölümüne gidin.
 • Uydu Listesi’nin en alt bölümünde yer alan “TransPonder’ı Test Et” opsiyonuna gelin.
 • Karşınıza gelen ekranda 12380 V 27500 frekansını bularak tıklayın. Şayet yoksa bir sonraki adıma gidin.
 • Frekans bulunuyorsa alt bölümde yer alan “Yeni Tp Ekleyin” üzerine tıklayın.
 • Yeni sayfada 12380 V 27500 frekansını yazın. Bir alt bölüme inin ve “H” olan yeri “V” şeklinde düzeltin. Daha sonra tekrar alt bölüme inip 27500 yazın.
Bunu da oku!  2023 Televizyon tamir servis ücretleri

Bu adımları takip ederek Onvo TV frekans ayarlama gerçekleştirebilirsiniz. Ardından da istediğiniz kanallara erişim sağlayabilirsiniz. Ne var ki frekans ayarları yerel yayın koşullarına bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle güncel frekans bilgilerini sağlayan bir kaynağı kontrol etmek faydalı olacaktır.

Onvo Tv Servis Ve Müşteri Hizmetleri Numarası

Onvo TV servis ile iletişim kurmak istiyorsanız Onvo müşteri hizmetleri numarası 0850 886 66 86’dır Bunu arayarak gerek servis gerekse kurulum hakkında merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz. Ayrıca info@onvo.com.tr adresine mail atmayı da düşünebilirsiniz.

Ayrıyetten Onvo TV servis hizmeti almak istiyorsanız, servis noktalarını da bağlantıya tıklayarak kolaylıkla görebilirsiniz.

Onvo Tv Kimin, Nerenin Malı?

Onvo Tv kimin, nerenin malı soruları, bu markayı tercih etmek isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Yerli marka olan Onvo TV’nin kurucusu Mehmet Atmaca’dır.

Onvo TV Kurulum yazımız işinize yaradıysa yorumlar kısmında görüşlerinizi bildirebilirsiniz 🙂

Onvo Tv Kurulum gibi diğer Tv kurulumu yazılarımıza bağlantıya tıklayarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın