Dijitsu Tv Kurulumu (Kanal Ayarlama ve Arama)

Dijitsu TV kurulumu adım adım kolay bir şekiilde yapılabilir. Dijitsu TV’nizi ilk kez satın alanlar için kanal ayarlama, arama ve genel kurulum işlemleri bazen kafa karıştırıcı gibi görünebilir. Ancak bu süreç aslında oldukça basit ve kullanıcı dostu bir şekilde tasarlanmıştır. Dijitsu TV’nizin potansiyelini tam anlamıyla keşfetmek için sizinle paylaşacağımız temel adımları takip etmek, size zengin bir televizyon deneyimi sunacaktır.

Bunlara geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice incelemenin her zaman faydalı olabileceği unutulmamalıdır. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız Dijitsu TV kurulum servisi hattından yardım alabilirsiniz.

Dijitsu Tv Kurulumu Nasıl Yapılır?

Dijitsu TV kurulumu yapmak için izlemeniz gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımları doğru şekilde uygulamanız halinde, kurulumu kısa sürede yapabilirsiniz.

 • Dijitsu TV kurulumu için uzaktan kumanda ile “Menü” düğmesine basmanız gerekmektedir.
 • Programları ekleyebilmek için otomatik arama modülüne giriş yaparak çanak anten seçimini gerçekleştirip “OK” düğmesine basmanız gerekmektedir.
 • Kanal ayarlarını yapabilmek için kullandığınız uyduyu belirlemeniz gerekmektedir.
 • Uydu tercihi için “Türksat” seçeneği kullanılmalıdır.

Türksat adlı uydu akıllı cihazlar arasında en üst sırada yer alırken zaman zaman alt sıralarda da görünebilir. Bu kısmı kendiniz bulup halletmeniz gerekmektedir. Dijitsu kanal ayarlama gibi bu da böylece basittir.

Dijitsu Tv Kurulumu Servisi Olmadan Nasıl Yapılır?

Dijitsu TV kanal ayarlama işleminde Türksat uydu seçimi sırasında sol tarafta yer alan “42E” yazısına dikkat etmelidir. Uydu seçimi yapıldıktan sonra “42E” yazısının başında kırmızı bir işaretin bulunması gerekmektedir. EPG tuşunu kullanarak kumandadan transponder menüsüne giriş yapılmalıdır.

Bunu da oku!  Vestel TV Kurulum ve Kanal Arama 2023

Bu menüye giriş yaptığınızda 12380 ve 27500 yazan frekansları bulmanız gerekmektedir. Bu değerleri Ok tuşu ile seçtikten sonra frekans seçimi tamamlanmış olacaktır. Dijitsu televizyonlarınızı ilk kez aldığınızda kurulum servisi evinize gelerek televizyonunuzun kurulumunu gerçekleştirmektedir.

Bu aşamada isterseniz servisten kanal arama ayarlarını da talep edebilirsiniz. Ayrıca Dijitsu teknik servisi ile iletişime geçerek kendi başınıza kanal ayarları yaparken nasıl yönlendirileceğinizi öğrenme talebinde bulunabilirsiniz.

Eğer kendi başınıza kanal ayarları yaparken herhangi bir hata veya sorun yaşarsanız yine teknik servisi arayarak Dijitsu TV kanal arama ya da farklı konuda destek alabilirsiniz.

dijitsu tv kanal ayarlama

Dijitsu Tv Kanal Ayarlama Nasıl Yapılır?

Dijitsu uydu ayarlama gibi kanal ayarlamanın nasıl olduğu da soru işareti uyandırmaktadır. Bunun için uzaktan kumandanızla menü tuşuna giriş yaptıktan sonra program menüsü ekrana gelecektir. Televizyonunuzda henüz herhangi bir kanal bulunmadığından, bu menü boş bir görüntü sunacaktır. Kanalları eklemek için otomatik arama modülüne girip çanak anten ayarını seçerek Ok tuşuyla devam etmeniz gerekmektedir.

Dijitsu TV’nin kanal ayarlarını yapabilmek için karşınıza çıkan uydu listesinden kullanmakta olduğunuz uydunun tercihi yapılmalıdır. Genellikle bu tercih Türksat adı verilen uydudan yana olacaktır. Türksat akıllı cihazlarda bazen en üst sırada, bazen ise alt sıralarda bulunabilmektedir. Bu bölümü cihazınızda kendiniz bulabilir veya kullanım kılavuzundan yardım alabilirsiniz.

 • Türksat uydu seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken detay sol tarafta “42.E” yazılı olmasıdır.
 • Uydu seçiminin ardından “42.E” yazan bölümün başında kırmızı bir tik işareti olması gerekmektedir.
 • Sonrasında kumandanızdan EPG tuşu seçilmelidir. Dijitsu TV kanal ayarlama esnasında bu tuş sarı tuşun iki sıra altında yer alır ve transponder menüsüne giriş sağlar.
 • Transponder menüsüne girdiğinizde 12380 ve 27500 yazan frekansları bulmanız gerekecektir.
 • Bu değerleri Ok tuşu ile seçtikten sonra belirlenen frekans seçilmiş olacaktır.
 • Eğer bu frekanslar listenizde bulunmuyorsa frekans ekleme kısmını kullanarak bu frekansları listenize ekleyebilirsiniz.
 • Sağ tarafta bulunan ayarlardan sinyal kalite seviyesi seçilmelidir.
 • Bu bölümde yeşil LED küçük karecikler sinyal kalitesini göstermektedir.
 • Daha sonra kumandanızdaki mavi tuşu kullanarak “tara” kısmını seçilmektedir.
 • Burada açılan arama modu üzerine gelerek “ağ” bölümüne tıklanmaktadır.
 • Alt kısımda bulunan “kanal tipi” kısmını açık olarak işaretlemeniz gerekmektedir.
 • “Servis tipi” kısmından hepsi seçeneğini işaretleyip devam edilmelidir.
 • Bu adımları tamamladıktan sonra Ok tuşu ile aramayı başlatmalıdır.
Bunu da oku!  Philips Tv Kurulumu (Android TV)

Dijitsu kanal ayarlama yapılırken televizyonunuzu açık tutmalı ve başka işlemlerle meşgul olmamalıdır.

dijitsu tv kurulumu , kanal kurulumu

Dijitsu Tv Kanal Taşıma Ayarları

Otomatik kanal tarama sistemi tüm kanalları uydu frekans sisteminden alır ve düzenli bir şekilde televizyonunuza kaydeder. İzlemek istediğiniz kanalı bulmak için yine uzaktan kumanda kullanılmaktadır. Uzaktan kumandanızdaki kanal listesi seçeneğini kullanarak izlemek istediğiniz kanalı seçebilirsiniz.

Dijitsu TV kanal taşıma esnasında listesi genellikle menü tuşunun içinde bulunur. Bazı televizyon kumandalarında ise liste açma işlemi tek bir tuşla gerçekleştirilebilir.

Dijitsu Tv Nerenin Malı?

Dijitsu TV Türk malıdır. İstanbul’da bulunan fabrikalarda üretim yapılmaktadır. Her ne kadar yabancı sanılsa da, yerli üretimdir.

Televizyon kurulumu içeriklerimiz hoşunuza gittiyse bağlantıya tıklayarak, diğer yazılarımıza da ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın