Axen Tv Kurulumu ve Uydu Kurulumu

Axen TV kurulumu nasıl yapılır bunu ilk kez yapacak kişiler tarafından sık sık sorulmaktadır. Türkiye’de uygun fiyatlarıyla öne çıkan televizyon markalarından biri olan Axen TV, son günlerde yoğun bir şekilde incelenen bir konu haline gelmiştir.

Bu bağlamda Axen televizyon kurulumu ve kanal ayarlamaları, günümüzde en çok incelenen televizyon kurulum işlemleri arasında yer almaktadır. Axen TV yeni çıkardığı LCD ve 4K modelleriyle halkın ilgisini çekerken, bu süreçte kanal kurulumu ve ilk ayarlamalar da detaylı bir şekilde araştırılmaktadır.

Axen TV kanal kurulumu özellikle smart uydu ile birlikte kullanıcıların televizyonlarını en iyi şekilde kullanabilmeleri için önemli bir adımdır. Axen TV’nin akıllı özelliklere sahip modelleri, kullanıcılara geniş bir içerik yelpazesi sunarken, smart uydu ve kanal kurulumu da bu deneyimi tamamlar.

Axen Tv Kurulumu Nasıl Yapılır?

Axen TV kurulumu televizyonunuzu kullanmaya başlamadan önce gerçekleştirmeniz gereken önemli bir adımdır. Bu kurulum süreci televizyonunuzun temel ayarlarını yapmanızı, kanalları aramanızı ve çeşitli özellikleri etkinleştirmenizi içerir.

Axen AX39DAL13 model televizyonun kanal ayarlama işlemi ve tüm Axen markalı televizyonlardaki kanal kurulumları aşağıdaki adımlarla gerçekleştirilebilir:

 • Televizyonunuzu açın.
 • Uydu alıcınızı etkinleştirin.
 • Kumandayla televizyon menüsünü seçin.
 • Ekranda görünen menü işlemlerinden “Kurulum” adımlarını takip edin.

Bu adımları teker teker takip ederek Axen Smart TV kurulumu işlemleri başarılı bir şekilde sonlandırılabilir.

Axen Tv Uydu Kurulumu Ayarları
axen tv kurulumu , kanal kurulumu

Televizyon uydu kurulumu, bir televizyonun uydu yayınlarını alabilmesi ve görüntüleyebilmesi için gerekli olan ayarların yapılmasıdır. Bu kurulum uydu anteni, uydu alıcısı ve televizyon arasındaki bağlantıların doğru bir şekilde yapılarak uydu kanallarının alınabilmesini sağlar.

Bunu da oku!  İnat TV televizyona kurma! İnat Tv televizyona nasıl kurulur?

Kanal kurulum olduğu gibi uydu kurulumu işlemleri de başarılı bir şekilde yapılabilir. Aşağıdaki adımları takip ederek Axen TV uydu kurulumu yapmanız mümkündür:

 • AXEN TV cihazınızın ayarlarını açın.
 • Kurulum sırasında “Dinamik Kanal” seçeneğini belirleyin.
 • Ardından “Manuel Arama” seçeneğini tercih edin.

Frekansı 12380, Dikey (V) polarizasyon, Sembol oranı 27500, ve nihayetinde şebeke aramasının etkin olması gerekmektedir. Böylece Axen TV kurulumu da sorunsuzca yapılır.

Axen Tv Kanal Kurulumu Nasıl Yapılır?

Axen TV Kanal kurulumu da kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Axen TV’nin Türksat 4A uydusu için konfigürasyonunu şu adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz:

 • Kumandanın üzerindeki “Menü” düğmesine basın.
 • Karşınıza gelen ekranda “Kurulum” ya da”Ayarlar” seçeneğine gidin.
 • “Uydu Ayarları” seçeneğini belirleyin.
 • “Uydu” seçeneklerinden “Türksat”ı seçin.
 • “Frekans” seçeneklerinden “11855” değerini girmelisiniz.
 • “Polarizasyon” seçeneklerinden “Dikey” seçeneğini belirleyin.
 • “Symbol Rate” seçeneklerinden “30000” değerini girin.
 • “FEC” seçeneklerinden “5/6” seçeneğini seçin.
 • “Arama” veya “Tarama” düğmesine basarak arama işleminin tamamlanmasını bekleyin.
 • “Kanal Listesi” seçeneğine gidin ve Axen TV kanalını bulup izlemeye başlayabilirsiniz.

Ayarlarınız, bazı durumlarda değişiklik gösterebilir.

Axen Tv Kurulumu Servis Olmadan Yapılır Mı?

Televizyon teknolojisinin hızla geliştiği günümüzde birçok kişi televizyonlarını kendi başlarına kurmak istemektedir. Axen TV kurulumu servis olmadan yapmak oldukça basit ve kullanıcı dostu bir süreçtir. Yukarıda paylaştığımız adımları takip ederek, televizyonunuzu kolayca kurabilir ve en kısa sürede kullanmaya başlayabilirsiniz.

Axen TV’nizi servis çağırmadan kurmak oldukça basittir. Ancak herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, kullanım kılavuzunu dikkatlice inceleyerek veya Axen müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.

Ne var ki her zaman yanlış işlemlerin yapılabileceği durumu göz önüne alınmalıdır. Bu bakımdan ne yapacağınızdan emin değilseniz, tavsiye edilen markanın teknik servisi ile iletişime geçerek kurulumu onlara bırakmaktır. Profesyoneller tarafından Axen smart TV kurulumu hem daha hızlı hem de problemsiz bir şekilde yapılabilmektedir.

Bunu da oku!  Philips Tv Kurulumu (Android TV)

Tv Kurulumu kategorimiz ilginizi çektiyse bağlantıya tıklayarak diğer içeriklerimize erişebilirsiniz.

Yorum yapın